ekologiczny odświeżacz powietrza

Ekologiczny odświeżacz powietrza

ekologiczny odświeżacz powietrza

Przygotuj „domowej roboty” ekologiczny odświeżacz powietrza. Męczą Cię zapachy chemiczne i sztuczne? Masz wrażenie, że bardziej zanieczyszczają, niż odświeżają powietrze, którym oddychasz w domu? To rozwiązanie jest dla Ciebie.

Nadaje się do niewielkich pomieszczeń. Ilość sody użytej do przygotowania pojedynczego słoika nie ma wystarczających „mocy przerobowych”, aby odświeżyć cały dom lub hol, ale warto spróbować i zobaczyć, czy takie naturalne historie nam odpowiadają.

Potrzebne będą:

Najpierw odmierz materiał: odrysuj otwór słoika, wytnij zostawiając kilka centymetrów na falbankę, która sprawia, że odświeżacz jest też ozdobą 😉

Jak to zrobić?

Napełnij słoik sodą oczyszczoną do 1/3 objętości.
Dodaj 20-40 kropel ulubionego olejku eterycznego.
Przykryj materiałem i przewiąż mocno sznurkiem, aby przypadkiem nie wysypać zawartości.
Co kilka dni wstrząśnij słoikiem, żeby zapach dłużej się uwalniał, a soda absorbowała niechciany zapach.

Jak działa ekologiczny odświeżacz powietrza na bazie sody oczyszczonej?

Soda oczyszczona ma właściwości absorpcyjne, pochłania nieprzyjemne zapachy. Naturalne olejki eteryczne są dobre dla Ciebie i środowiska. Nie szkodzą, za to przyjemnie i delikatnie aromatyzują powietrze.

odświeżacz powietrza domowej roboty,
Odświeżacz powietrza na bazie sody oczyszczonej i olejków eterycznych

Do kuchni wybierz zapach cytrusowy (cytryna i grejpfrut zawsze świetnie się sprawdzają), do łazienki olejek sosnowy, cytrynowy lub kwiatowy. W garderobie najlepiej sprawdzi się lawenda. Eksperymentuj z zapachami i ciesz się efektem!
***

Jaki zapach najbardziej do Ciebie przemawia? Jakiego najchętniej używasz i w którym pomieszczeniu najczęściej używasz odświeżaczy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *